-->

עוסק מורשה חייב לדעת

1.    חשבונית עסקה  -  לאחרונה ניתנה אפשרות על ידי רשויות המס להנפיק חשבונית עסקה , ורק לאחר התקבול בפועל תונפק חשבונית מס (חשבונית מס היא שקובעת את הכנסות העסק ומשפיע על תשלומי במס ).
2.    עוסק  מורשה שעובד גם כשכיר  - אפשרי , כמובן שיש להנפיק קבלות על עבודתך כעצמאי ולעבוד גם כשכיר, רק  חשוב לוודא שהמעמד שלך מוגדר בהתאם בביטוח לאומי.
3.    דיווחים ותשלומים – חשוב לעקוב אחר התשלומים לרשויות המס ולוודא שהם מתאימים להכנסותיך הן כעוסק מורשה  והן ממקורות אחרות כמו עבודה כשכיר.
       זכור- הדיווח לא פחות חשוב מהתשלום!!!
4.    דוח שנתי – זה הדוח שמוגש למס הכנסה אחת לשנה עבור שנת המס האחרונה, והוא כולל את כל הכנסותיך והכנסות בן או בת הזוג, מכל מקורות ההכנסה.
5.    כתובות ופרטים -  במידה ויש שינוי בכתובות שלך מגורים/עסק/משלוח דואר או שינוי שם העסק או עיסוק יש לעדכן את כל רשויות המס  .
6.    הפסקת פעילות –במידה והפסקת פעילות עסקית  יש לסגור את התיק בכל רשויות המס- מע"מ, מס הכנסה ולעדכן מעמד בביטוח הלאומי .
7.    חשבון בנק – מומלץ לנהל חשבון בנק נפרד לעסק, מה שיאפשר לכם לשלוט בצורה טובה יותר בניהול הפיננסי של העסק .
8.    לפני קבלת החלטה על שכירות או רכישת עסק או ציוד  – יש  לבצע זאת לאחר התייעצות עם יועץ מס בכדי שההחלטה תהיה נכונה .
9.    תזרים מזומנים – מומלץ  לבנות תרחיש הכנסות והוצאות שנתי / חודשי על מנת לשלוט בצורה יעילה יותר בתזרים המזומנים של העסק.
10.  תיזמון פתיחת תיק - יש חשיבות לתזמון של פתיחת התיק אל מול חודשי השנה ...( עדיף לפעמים לפתוח בתחילת שנה ולא בסופה על מנת לחסוך עלויות ).
        אנו ממליצים בחום להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת למטב את תזמון פתיחת העסק.
11.  אשראי - אל תפחדו לעבוד עם אשראי, רוב העולם עובד כך!
12.  הפקדות לקרן השתלמות / פנסיה / חיים / אובדן כושר עבודה – אנו ממליצים בחום לבצע בהתבסס על אומדן הרווח של העסק.
 

השאירו פרטים ונשמח לענות לכם על כל שאלה